تورهای ترابزون

* ترابزون با قدمتی 5 هزار ساله، از قدیمی ترین شهرهای ترکیه به شمار می آید.

* ترابزون محل تولد سلطان سلیمان، سلطان معروف ترک ها می باشد و به همین دلیل به این شهر، شهر سلطان ها نیز می گویند.

* مناسب بودن شرایط آب و هوایی این شهر برای کشت فندق سبب شده تا ترابزون یکی از اصلی ترین صادر کنندگان فندق باشد.

جاذبه های گردشگری

ترابزون دارای چندین جاذبه گردشگری است که برخی از آن ها به زمان امپراطوری های باستانی ای که زمانی در منطقه وجود داشتند، باز می گردند. در داخل شهر، منطقه ای اطراف میدان (میدانی که در مرکز شهر) قرار دارد که شامل مراکز خرید، غرفه ها و رستوران های بسیاری همراه با باغ چای می باشد. در ادامه نیز به معرفی اماکن و جاذبه های گردشگری این شهر می پردازیم:

کلیسای ایاصوفیه: کلیسای خیره کننده بیزانسی که مهم ترین جاذبه گردشگری شهر ترابزون می باشد. (ادامه)

قلعه ترابزون: ویرانه های قلعه ترابزون در شهر دیده می شود، اما به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای نظامی، امکان بازدید از آن ها وجود ندارد. دیوار بیرونی قلعه نیز به عنوان دیوار پشتی یک ساختمان نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. (ادامه)

خانه آتاتورک: ویلایی است که در سال 1890 توسط یک بازرگان یونانی محلی ساخته شد. در سال 1924 مصطفی کمال آتاتورک در طول بازدید از ترابزون در این ویلا اقامت داشت. او مجدداً در سال 1937 در این ویلا اقامت گزید. این خانه به عنوان یادبودی از بنیانگذار و اولین رئیس جمهور ترکیه خدمت می کند. (ادامه)

پارک بوزتپه: پارک و باغ چای کوچکی واقع در تپه های بالای ترابزون است که منظره ای پانورامیک از کل شهر دارد. (ادامه)

اوزون سوک: یکی از شلوغ ترین و زیباترین خیابان های شهر ترابزون می باشد. (ادامه)

موزه ترابزون: این موزه در مرکز شهر قرار دارد و نمایشگاه های جالبی از تاریخ این منطقه شامل مجموعه ای تاثیر گذار از آثار باستانی بیزانس را ارائه می دهد.

منطقه بازاری ترابزون: این منطقه فرصت های خرید را در خیابان های باریک باستانی، از خیابان کندوراکلار تا میدان (میدان شهر) را ایجاد می کند.

کلیسای سوملا: این کلیسا جزء کلیساهای تاریخی و قدیمی مسیحیان به شمار می رود که داخل کوه قرار گرفته است. (ادامه)

دریاچه اوزون گول: یکی از دریاچه های بسیار زیبای شهر ترابزون و کشور ترکیه محسوب می شود.

ورودیه ها

هزینه های ورودیه جاذبه های گردشگری ترابزون به شرح زیر می باشد:

موزه ایاصوفیه: 30 لیر

موزه ترابزون: 5 لیر

عمارت آتاتورک:  2 لیر

تفریحات آبی و دریایی: 34 لیر

صومعه سوملا: 15 لیر

قلعه ترابزون: 3 لیر

راه های سفر به ترابزون

بهترین و راحت ترین راه سفر به ترابزون، مسیر هوایی است. فرودگاه ترابزون در کنار دریا قرار دارد و هنگام فرود آمدن هواپیما، به مسافران حس فرود آمدن بر روی دریا دست می دهد. تعداد پروازهای داخلی فرودگاه ترابزون بیشتر از پروازهای خارجی آن می باشد، زیرا مسافران خارجی اکثرا ابتدا به استانبول می روند و سپس با پرواز داخلی به ترابزون می آیند. روش دیگر رسیدن به ترابزون از مسیر هوایی، رفتن به ازمیر و گرفتن پرواز داخلی به ترابزون می باشد.

مسافران ایرانی اکثراً از مسیر زمینی به ترابزون سفر می کنند، زیرا این راه ارزان تر و اقتصادی تر می باشد. برای رسیدن به ترابزون از طریق مسیر زمینی، ابتدا به مرز بازرگان رفته و پس از طی مراحل خروج از کشور، به ترابزون سفر می کنند.