تورهای کنیا

* در قسمت جنوب غربی کنیا منطقه ای حفاظت شده به نام ماسای مارا وجود دارد که حیوانات بیشماری با تنوع زیستی بالا در آن زندگی می کنند. جالب اینجاست که هرساله میلیون ها پستاندار بین این مکان و پارک ملی سرنگتی تانزانیا مهاجرت می کنند.

* کنیا پنجمین کشور برتر آفریقا از نظر جذب توریست محسوب می شود.

* شواهد بدست آمده حاکی از آن است که حدود بیست میلیون سال پیش، پستاندارانی در این سرزمین زندگی می کرده اند.

* در حدود نیمی از مردم کشور کنیا از نظر بین المللی زیر خط فقر هستند و درآمد روزانه آن ها کمتر از یک دلار است.

* بیشتر مردم کشور کنیا را پیروان دین مسیحیت تشکیل می دهند.

* کشور کنیا ایده آل ترین مقصد گردشگری برای دوستداران حیات وحش است.

 

تور کنیا ارزان 

جاذبه های گردشگری تور کنیا شامل موارد زیر می باشد.

بازدید از پارک ملی ناکورو و پارک ملی ماسای مارا،دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا African Big Five شامل فیل، شیر، پلنگ، کرگدن، بوفالو، تماشای گونه های حیات وحش (وایلدبیست ها، زرافه ها، گورخرها، یوزپلنگ و اسب های آبی) به همراه توضیحات تخصصی لیدر برنامه، بازدید از دره ریفت ولی خاستگاه اولیه انسانها، عکاسی از مناظر غروب بی نظیر آفتاب آفریقا، تجربه عبور از خط استوا و دیدن آبشار تامسون، بازدید از قبایل بدوی ماسایی، دریاچه نایواشا و قایق سواری در کنار اسب های آبی، گشت آزاد در نایروبی و وقت آزاد برای خرید صنایع دستی ماسایی، مرکز خرید گلوریا، پارک زرافه ها، مرکز فرهنگی بوماس و آشنایی با فرهنگ و موسیقی مردم محلی کنیا به همراه رقص قبایل

خدمات تور کنيا اکونومی به شرح زیر می باشد:

-پرداخت وروديه سايتهای دیدنی مطابق برنامه گشت

-اقامت گاه ها در تور کنیا اکونومی در هتل 3 ستاره می باشد.

-ترانسفر بین شهری با تویوتا لندکروز

-ترانسفر فرودگاهی

-بلیط هواپیمای رفت و برگشت

-بیمه مسافرتی

-گشت ها طبق برنامه سفر

-راهنمای فارسی زبان و تیم سرپرستی

تور کنیا لوکس

تور کنیا لوکس فقط در نوع اقامتگاه ها (اقامت در هتل 4 و 5 ستاره) با تور کنیا اکونومی تفاوت دارد

 

سوالات متداول تور کنیا

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور کنیا در نظر بگیریم؟

اگر همسفر ماهبان تور باشید، هزینه های وعده های غذایی، ترانسفر، راهنما و اقامت بر عهده ما است. در کنیا هم غذاهای محلی و هم غذاهای اروپایی یافت خواهد شد. در کنیا اغلب مردم ترجیح به مصرف سبزیجات دارند و کمتر گوشت قرمز مصرف میکنند. فیبر موجود در غذاهای گیاهی آنها باعث بوجود آمدن مردان و زنان خوش اندام و عضلانی شده است.

برای هر وعده غذایی شما میتونید از 5 دلار به بالا هزینه نمایید. برخی از رستوران های در کنیا غذا را بصورت بوفه سرو میکنند.

ترانسفر در کنیا گران است و چون در پارک های ملی حتما باید ماشین آفرود سوار شوید هزینه بالایی برای شما خواهد داشت.

ورودیه پارک های ملی گران ترین گزینه سفر خواهد بود و به ازای هر نفر از 60 تا 85 دلار خواهد بود. ورود به پارک ملی حتما باید با مجوز و تحت کنترل دولت خواهد بود.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید کنیا هستند؟

برای شرکت در تور گروهی کنیا مسافر 2 دوز از واکسن های معتبر را می بایست تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود.

3- آیا سفر به کنیا به صورت انفرادی امکان پذیر است؟ 

بله، متقاضیان می توانند با کانترهای فروش تور خارجی آژانس ماهبان تماس بگیرند و از جزییات و هزینه تور انفرادی کنیا مطلع شوند. 

4- کیفیت هتل های کنیا چگونه است؟

در کنیا انواع هتل ها با کیفیت های مختلف وجود دارد. از هتل های لوکس 5 ستاره با امکاناتی نظیر استخر تا اسپا و خدمات دیگر تا مسافرخانه های ارزان قیمت. در شهرها چنین امکاناتی وجود دارد ولی در پارک ملی ماسای مارا دو گزینه پیش رو دارید. یا لوژهای 5 ستاره که مانند هتل های 5 ستاره امکانات دارند و قیمت بالایی دارند و یا کمپ ها که شبیه هتل های 3 ستاره هستند. در هر دو اقامتگاه در چادرهای مجهز اقامت خواهید کرد و بسته به قیمت و ستاره آن ها خدمات دریافت خواهید کرد. چادرها از جنس برزنت بر روی فوندانسیون بتنی بنا شده اند. در داخل آنها تخت خواب، پشه بند، میز، سرویس بهداشتی و حمام و وسایل دیگر وجود دارد. .

5- چه زبانی برای تور کنیا مناسب است؟

در تور کنیا گروهی ماهبان تور، راهنمای فارسی زبان مسلط به حداقل یک زبان بین المللی همراه گروه خواهد بود. در کل در کنیا مناسب ترین زبان انگلیسی خواهد بود.