تور شیروان دره تا جهنم دره

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور شیروان دره تا جهنم دره

جاذبه ها:

شهر اردبیل - شهر باستانی یئری - کهنه قلعه مشگین شهر - بقعه شیخ حیدر (پدر شاه اسماعیل صفوی) - پل معلق مشگین شهر (طویل ترین و مرتفع ترین پل معلق کابلی خاورمیانه) - برکه آت گولی - روستای هدف گردشگری اونار - قلعه بربرها - گورستان تاریخی اونار - آبگرم شابیل - آبگرم قینرجه (گرم ترین آبگرم جهان) - پیاده روی و لندرور سواری در منطقه شیروان دره (شیروان درسی) - جهنم دره - بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی (جد صفویان و ثبت جهانی یونسکو) - گنبد الله الله - پل معلق شیشه ای هیر

نکته:
1. هزینه مینی بوس محلی شهر باستانی یئری در پکیج حساب شده است.
2. هزینه لندرور منطقه شیروان دره (شیروان درسی) در پکیج حساب شده است.
3. ورودیه پل معلق مشگین شهر در پکیج حساب شده است.
4. ورودیه پل معلق هیر در پکیج حساب شده است.

تذکر:
هزینه ورودی آبگرم ها با گردشگر می باشد.

سفر در یک نگاه

اقامت هتل 3 ستاره آران مشگین شهر
محل حرکت میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادرات
وسیله حمل و نقل اتوبوس VIP مدل 25 صندلی تخت شو
وسیله حمل و نقل محلی لندرور - مینی بوس
مدت سه و نیم روزه
تعداد روز مرخصی 1
تاریخ حرکت

1403/03/12 در ساعت 23:00

تاریخ بازگشت

1403/03/15 در ساعت 23:30

استان مورد بازدید استان اردبیل | شهر یئری و مشگین شهر
درجه سختی درجه سختی 1 (اطلاعات بیشتر درباره درجه سختی 1)
وعده های غذایی 3 صبحانه ، 2 نهار ، 0 شام

برنامه سفر و گشت های تفریحی

 • روز اول - شنبه 1403/3/12
  به سمت استان اردبیل و شهر مشگین شهر حرکت می کنیم
 • روز دوم - یکشنبه 1403/3/13
  صبحانه را صرف کرده - از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی (جد صفویان و ثبت جهانی یونسکو) و گنبد الله الله دیدن کرده - در ادامه شهر باستانی یئری را خواهیم دید - به لاهرود رفته و ناهار را صرف میکنیم - به سمت شابیل حرکت کرده - لندرور سواری در منطقه شیروان دره تا برکه آت گولی خواهیم داشت - در کنار برکه قدم میزنیم و عکس های زیبا میگیریم - به شابیل بازگشته - وقت آزاد جهت استفاده از آب گرم شابیل خواهیم داشت - به مشگین شهر رفته - شام را صرف کرده و اقامت می کنیم
 • روز سوم - دوشنبه 1403/3/14
  صبحانه را صرف کرده - از پل معلق مشگین شهر (طویل ترین و مرتفع ترین پل معلق کابلی خاورمیانه) عبور می کنیم و از لحظات عبور از این پل هیجان انگیز لذت می بریم - در ادامه از کهنه قلعه مشگین شهر و بقعه شیخ حیدر (پدر شاه اسماعیل صفوی) دیدن می کنیم - ناهار را صرف کرده - به سمت گرم ترین آبگرم جهان یعنی آبگرم قینرجه رفته و وقت آزاد جهت استفاده از آبگرم داریم - به جهنم دره رفته و در این دره زیبا پیمایش خواهیم داشت - شام را صرف کرده و اقامت می کنیم (هزینه استفاده از آبگرم ها با گردشگر می باشد.)
 • روز چهارم - سه شنبه 1403/3/15
  صبحانه را صرف کرده - به سمت روستای هدف گردشگری اونار حرکت میکنیم - گشت و عکاسی از بافت روستا، قلعه بربرها و گورستان تاریخی اونار خواهیم داشت - به اردبیل رسیده - ناهار را صرف کرده - به سمت هیر حرکت میکنیم و بر پل معلق شیشه ای هیر قدم میزنیم - سپس با خاطراتی گرم و جذاب از خطه آذری زبانان اردبیل و آبگرم ها و پل های معلق به سمت تهران باز می گردیم.

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
1 اتوبوس VIP
2 هتل - رستوران ماهبان تور رستوران ماهبان تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره آران مشگین شهر
3 هتل - رستوران ماهبان تور رستوران ماهبان تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره آران مشگین شهر
4 هتل - رستوران ماهبان تور رستوران مسافر

اقامت ها : 1 شب اقامت در اتوبوس VIP 2 شب اقامت در هتل 3 ستاره آران مشگین شهر

سهم ماهبان تور : (5 وعده غذایی) 3 صبحانه ، 2 نهار ، 0 شام

سهم مسافر : (3 وعده غذایی) 0 صبحانه ، 1 نهار ، 2 شام

لوازم ضروری تور

 • یک دست لباس اضافه
 • فلاسک چای
 • شناسنامه
 • دفترچه بیمه
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد آفتاب
 • لباس مناسب فصل
 • کوله چندروزه
 • کفش پیاده روی
 • دارو و لوازم شخصی
 • کارت شناسایی

اطلاعات تکمیلی این سفر

کهنه قلعه مشگین‌ شهر

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری در شهرستان مشگین‌ شهر، عمارتی است تاریخی با قدمتی برابر با حکومت ساسانیان که به نام «کهنه قلعه»، شناخته می‌شود. این بنای کهن در مساحت تقریبی ۱۵ هزار متر مربع و در بخش ورودی مشگین‌ شهر برفراز تپه‌ای طبیعی ساخته شده است. ارتفاع تپه‌ برابر با ۵۰ متر و بلندای قلعه کهنه بیش از ۱۴۰۰ متر است و سازندگان کهنه ‌قلعه را با ۶ برج کوچک (برجک)، دیوارهای خشتی ضخیم و حجره‌هایی کوچک، همانند آخور که به نظر می‌رسد برای سکونت یک سرباز و اسب همراه او بوده است، ساخته‌اند. از نکات جالب در مورد کهنه قلعه، حضور یک سنگ‌ نوشته‌ی تاریخی است که متعلق به پادشاهان ساسانی بوده و در فاصله‌ی ۱۵۰ متری از آن قرار دارد. روی سنگ‌ نوشته به خط پهلوی ساسانی نام سازنده‌ی آن «نرسه هرمزد»، حک شده است. پس از کاوش‌هایی که باستان‌شناسان در این قلعه‌ی تاریخی انجام دادند، آثاری همچون سفال‌های دست‌ ساز و چرخ‌ساز و نیز فلز مفرغ که ایشان آن‌ها را به دوره‌ی آهن سه منتسب می‌دانند، به دست آمده که احتمالا متعلق به قومی به نام «اورارتو» است.

پل معلق مشگین شهر

طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه پل مشگین شهر است که در سال ۱۳۹۴ افتتاح شده. پل معلق مشگین شهر در ارتفاع ۸۰ متری قرار دارد، ۳۶۲ متر طولش است، در زیرش رودخانه خیاوچایی جاری است و دامنه های سرسبز سبلان در زیرش زمین را فرش کرده. می‌گویند اگر دلتان میخواهد آدرنالین خونتان بالا برود باید راه رفتن روی این پل را تجربه کنید.

بقعه شیخ حیدر

در مرکز شهر مشگین شهر، بقعه شیخ حیدر که محوطه عظیمی را به خود اختصاص داده خودنمایی می‌کند، بقعه ای که متعلق به فرزند شیخ جُنید و پدر شاه اسماعیل اول بوده. این بقعه از بیرون به شکل برجی مدور و از داخل شکل ۱۲ ضلعی و از خارج به صورت استوانه ای با ارتفاع ۵/۱۸ متر و قطر ۵/۱۰ متر است. داخل مقبره از دو طبقه تحتانی و فوقانی تشکیل شده است و درب ورودی سردابه در شمال برج قرار دارد که به وسیله یک راه پله بلند به راه باریک منتهی به سردابه راه دارد. قبر شیخ حیدر نیز در منتهی الیه سردابه قرار گرفته. بقعه از خارج با کاشی‌های فیروزه‌ای و مزین به آیات سوره فتح و همچنین لفظ جلال اله در شکل های مختلف به خط کوفی است. این بنا بازمانده ای از قرن ۷ و ۸ هجری قمری است که کاشی کاری اش در دوره صفوی تکمیل شده است.

از نقطه نظر کاربران درباره تور شیروان دره تا جهنم دره
نام شما

خرید آنلاین یا رزرو سفر تور شیروان دره تا جهنم دره قابل پرداخت با تمامی کارت های عضو شتاب

0 نفر تا کنون این تور را خریده اند
نوع ثبت‌نام
تعداد
قیمت هر نفر
مبلغ قابل پرداخت
نفر
{{ price }} تومان
{{ parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price) }} {{ (parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price))/2 }} --- تومان
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
نام و نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل