تور قلعه الموت و دریاچه اوان

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور قلعه الموت و دریاچه اوان

جاذبه ها:

قلعه الموت پایتخت حسن صباح - دریاچه اوان

سفر در یک نگاه

اقامت
محل حرکت میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادرات
وسیله حمل و نقل میدل باس
وسیله حمل و نقل محلی ندارد
مدت یک روزه
تعداد روز مرخصی 0
تاریخ حرکت

1403/03/18 در ساعت 04:30

تاریخ بازگشت

1403/03/18 در ساعت 23:30

استان مورد بازدید
درجه سختی درجه سختی 3 (اطلاعات بیشتر درباره درجه سختی 3)
وعده های غذایی 1 صبحانه ، 0 نهار ، 0 شام
راهنمای تور: محمد سپهر سیری مشاهده پروفایل
تنها چیزی که من رو خسته نمیکنه، سفر هست و سفر
محمد سپهر سیری

برنامه سفر و گشت های تفریحی

 • روز اول - جمعه 1403/3/18
  تهران را به سمت قزوین ترک می کنیم - صبحانه را در میانه راه صرف کرده - بعد از ورود به قزوین وارد مسیری می شویم که ما را به سمت الموت هدایت می کند - به الموت می رسیم بوی رشادت ایران پرستان فضا را پر می کند و با حالی عجیب پیمایش را آغاز کرده و این رایحه دل انگیز را دنبال می کنیم تا به منبع اصلی آن برسیم - به قلعه ای حیرت انگیز الموت رسیده و درودی می فرستیم به روان بزرگ مرد تاریخ، امام حسن صباح - از بالای قلعه تمام مناظر منطقه زیر پای مردی بود که با رشادت های خود و مردانش ایران را از زیر یوغ اعراب بیرون کشید - خودمان را به پای کوه رسانده و با وسیله نقلیه مسیر را ادامه می دهیم تا به دریاچه اوان برسیم، دریاچه ای زیبا و سرسبز - ناهار را صرف کرده و از این دیار رخت برکنده و با عرقی ایرانی به سمت تهران باز می گردیم.

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
1 رستوران ماهبان تور طبیعت مسافر

اقامت ها :

سهم ماهبان تور : (1 وعده غذایی) 1 صبحانه ، 0 نهار ، 0 شام

سهم مسافر : (1 وعده غذایی) 0 صبحانه ، 1 نهار ، 0 شام

لوازم ضروری تور

 • یک وعده غذای قابل حمل
 • یک دست لباس اضافه
 • فلاسک چای
 • لیوان و بطری آب
 • دفترچه بیمه
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد آفتاب
 • لباس مناسب فصل
 • کوله یکروزه
 • کفش پیاده روی
 • دارو و لوازم شخصی
 • کارت شناسایی
 • زیرانداز

اطلاعات تکمیلی این سفر

قلعه الموت

در شمال شرقی آبادی گازر خان و بر بلندای كوهی از سنگ یكپارچه با ارتفاع ۲۱۰۰ متر ازسطح دریا كه به پرتگاه های مخوفی منتهی می شود قلعه ای پرشكوه قرار دارد كه به گزارش حمدا… مستوفی نخست در سال ۲۲۶ هجری به دست داعی الی الحق حسن بن زید الباقری بنا شده، در شب چهارشنبه ششم رجب سال ۴۸۳ قمری به تصرف حسن صباح در آمده و اكنون آن را به نام قلعه الموت یا قلعه حسن می خوانند.
تنها راه ورود به قلعه در انتهای ضلع شمال شرقی (چند متر پایین تر از برج شرقی دژ)،  واقع شده كه كوه هودكان با فاصله ای نسبتا زیاد بر آن مشرف است. در این محل تونلی در تخته سنگ بریده شده كه دارای ۶ متر طول ، ۲ متر عرض و ۲ متر ارتفاع است. پس از عبور از این گذرگاه ، آثار باقیمانده برج جنوبی قلعه و دیواره جنوب غربی آن كه روی شیب تند تخته سنگ ساخته شده آشكار می گردد. در دامنه جنوبی قلعه، خندقی به طول تقریبی ۵۰ متر و عرض ۲ متر كنده و آن را از آبی كه داخل قلعه می آمده پر می كرده اند تا هیچ راه نفوذی از آن جبهه متصور نباشد. بر روی دامنه های تند دیگر صخره نیز هر جا كه بیم بالا رفتن مهاجمان می رفته خندق هایی كنده و دیواره بالایی آنها را مورب برآورده اند تا امكان هر گونه عبوری را بازستاند. همچنین در هر نقطه كه شیاری وجود داشته با ساختن دیواره هایی سنگی یا آجری راه ورود را مسدود ساخته اند. با عبور از پای دیوار شرقی قلعه كه حدود ۱۰ متر و به ارتفاع ۵ متر است به بخش اصلی دژ می رسیم كه تختگاه حسن صباح در طول اقامت سی و پنج ساله وی در الموت بوده است و در بالای آن بقایای چند اطاق كه سقفشان فرو ریخته به چشم می خورد . این قلعه پس از تسلیم ركن الدین خور شاه در شوال ۶۵۴ ه.ق به دستور هلاكو به آتش كشیده و و یران شد و از آن پس به عنوان تبعید گاه و زندان مورد استفاده قرار گرفت. یكی از شگفتی های قلعه حسن صباح، سیستم پیچیده آبرسانی با تنبوشه هایی به قطر ۱۰ سانتی متر است كه از چشمه ”كلدر”  آب را به دژ رسانده و در حوض های سنگی ذخیره می كرده اند. در جنوب غربی این قسمت از قلعه (که در میان شیب بسیار تندی كه به پرتگاه های عمیق می رسد) حوضی در دل سنگ به ابعاد تقریبی ۵×۸ متر كنده اند كه هیچ گاه از آب خالی نشده است .

دریاچه اوان

دریاچه زیبای اوان كه در حلقه ۴ روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد و ۱۸۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا قرار دارد همچون نگینی زمرّدین می درخشد و با چشم انداز مسحور كننده اش گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در چهار فصل سال به خود جذب می كند. این دریاچه كه بیش از ۷۰۰۰۰ مترمربع مساحت دارد از محیط خارج خود آبی را به طور مستقیم دریافت نمی كند و تنها از آب چشمه های موجود در كف دریاچه تغذیه می شود و به شكل حفره ای است كه عمیق ترین بخش آن به عمق ۷/۵ متر در جنوب شرقی واقع شده است. غیر از گونه های درختی دست كاشت نظیر بید، چنار، تبریزی ، سیب ، آلبالو، گیلاس، سنجد، فندق و گردو؛ گیاهان علفی مانند گون، كنگر، شیرین بیان و گونه های مختلف دیگر از خانواده گرامینه و لگومینیوزه هم در حوزه آبخیز اوان وجود دارند. از گیاهان داخل دریاچه هم می توان به نی بن در آب و گیاهان غوطه ور خوشاب و چنگال آبی اشاره كرد.
حیات وحش این حوزه آبخیز شامل كل و بز (كه به علت شكار  بی رویه و تخریب زیستگاه آنان كاهش چشمگیری یافته اند)، پلنگ ، خرس قهوه ای، روباه، شغال، گرگ، گراز، شنگ، سیاه گوش (گربه وحشی) انواع عقاب ها، دال، دلیچه، شاهین، جغد، كبک، فاخته، داركوب، سبزقبا، زاغی و انواع گنجشک سانان، قورباغه، لاک پشت، خرچنگ و غیره می شود كه باید انواع ماهی از جمله قزل آلای رنگین، كپور و اردک ماهی را هم به آن افزود.

از نقطه نظر کاربران درباره تور قلعه الموت و دریاچه اوان
نام شما

تورهایی مشابه با همین قیمتخرید آنلاین یا رزرو سفر تور قلعه الموت و دریاچه اوان قابل پرداخت با تمامی کارت های عضو شتاب

0 نفر تا کنون این تور را خریده اند
نوع ثبت‌نام
تعداد
قیمت هر نفر
مبلغ قابل پرداخت
نفر
{{ price }} تومان
{{ parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price) }} {{ (parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price))/2 }} --- تومان
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
نام و نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل