هند

کشور هفتاد و دو ملت


تور هند

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور هند
راهنمای سفر هند

هند با نام رسمی جمهوری هند کشوری در جنوب قاره پهناور آسیا می باشد که پایتخت آن شهر دهلی نو است و از شهر های مهم این کشور می توان به جیپور، بمبئی، حیدر آباد، گوا، پونه، کانپور، سورات و کلکته اشاره کرد.

هند دومین کشور پرجمعیت و هفتمین کشور پهناور جهان است. راجستان، بزرگترین ایالت هند است که در شمال غربی این کشور واقع شده است. پرجمعیت ترین شهر هند، بندر بمبئی است که نزدیک به 14 میلیون نفر جمعیت دارد.

اولین تمدن در هند به 3000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. زبان فارسی در دوره غزنویان وارد هند شد  و طی 800 سال حکومت ایرانیان و ترکان فارسی زبان بر هند، این کشور از فرهنگ ایران و زبان فارسی تأثیر زیادی پذیرفته است.

حکومت هند جمهوری فدرال سوسیالیستی است و به آن لقب بزرگترین دموکراسی جهان را داده اند و نخست وزیر بالاترین مقام اجرایی کشور شمرده می شود.

مثلث طلایی هند پرطرفدارین تور هند در سراسر دنیا می باشد و شامل شهرهای دهلی نو، جیپور و آگرا می شود. این سه شهر به شکل مثلث در شمال غربی کشور هند واقع شده اند. مثلث طلایی انواع جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی متفاوت را در خود جای داده است و پربازدیدترین منطقه هند محسوب می شود.

هند عضوی از  ناظر پیمان امنیتی سازمان همکاری شانگهای می‌باشد.

موقعیت: جنوب قاره آسیا

پایتخت: دهلی نو

زبان: هندی

ساعت محلی: 2 ساعت جلوتر از ایران

وسعت: 3,287,000 کیلومتر مربع

جمعیت: یک میلیارد و 300 میلیون نفر

هند از سمت شمال غربی با کشور پاکستان؛ از سمت شمال با کشور های چین، بوتان، نپال و تبت؛ از سمت شمال شرقی با کشورهای برمه و بنگلادش همسایه است و با خلیج بنگال،دریای عمان و اقیانوس هند مرز آبی دارد.

شهرهای مهم گردشگری: جیپور، دهلی، بمبئی، بنارس، آگرا، اودایپور،کلکته.

بهتر است درباره هند بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به هند به شما کمک می کند

توضیحات تور