هند

کشور هفتاد و دو ملت


راهنمای سفر هند

هند با نام رسمی جمهوری هند کشوری در جنوب قاره پهناور آسیا می باشد که پایتخت آن شهر دهلی نو است و از شهر های مهم این کشور می توان به جیپور، بمبئی، حیدر آباد، گوا، پونه، کانپور، سورات و کلکته اشاره کرد.

هند دومین کشور پرجمعیت و هفتمین کشور پهناور جهان است. راجستان، بزرگترین ایالت هند است که در شمال غربی این کشور واقع شده است. پرجمعیت ترین شهر هند، بندر بمبئی است که نزدیک به 14 میلیون نفر جمعیت دارد.

اولین تمدن در هند به 3000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. زبان فارسی در دوره غزنویان وارد هند شد  و طی 800 سال حکومت ایرانیان و ترکان فارسی زبان بر هند، این کشور از فرهنگ ایران و زبان فارسی تأثیر زیادی پذیرفته است.

حکومت هند جمهوری فدرال سوسیالیستی است و به آن لقب بزرگترین دموکراسی جهان را داده اند و نخست وزیر بالاترین مقام اجرایی کشور شمرده می شود. هند عضوی از ناظر پیمان امنیتی سازمان همکاری شانگهای می‌باشد.

مثلث طلایی هند پرطرفدارین تور هند در سراسر دنیا می باشد و شامل شهرهای دهلی نو، جیپور و آگرا می شود. این سه شهر به شکل مثلث در شمال غربی کشور هند واقع شده اند. مثلث طلایی انواع جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی متفاوت را در خود جای داده است و پربازدیدترین منطقه هند محسوب می شود.

 

موقعیت: جنوب قاره آسیا

پایتخت: دهلی نو

زبان: هندی

ساعت محلی: 2 ساعت جلوتر از ایران

وسعت: 3,287,000 کیلومتر مربع

جمعیت: یک میلیارد و 300 میلیون نفر

هند از سمت شمال غربی با کشور پاکستان؛ از سمت شمال با کشور های چین، بوتان، نپال و تبت؛ از سمت شمال شرقی با کشورهای برمه و بنگلادش همسایه است و با خلیج بنگال،دریای عمان و اقیانوس هند مرز آبی دارد.

شهرهای مهم گردشگری تور هند: جیپور، دهلی، بمبئی، بنارس، آگرا، اودایپور،کلکته.

بهتر است درباره هند بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به هند به شما کمک می کند

سوالات متداول تور هند

1- چه هزینه هایی اضافه بر سازمان باید برای تور هند در نظر بگیریم؟

به طور میانگین برای هر وعده غذایی (ناهار و شام) بین 5 تا 15 دلار باید در نظر گرفت و البته هزینه هایی همچون گشت های اختیاری بنا به میل مسافر نیز وجود دارد.

2- چه نوع واکسن های کوید مورد تایید تور هند هستند؟

برای شرکت در تور گروهی هند، مسافر می بایست 2 دوز از واکسن های معتبر (به جز برکت) را تزریق کرده باشد و در گواهی واکسن انگلیسی نوع واکسن، تاریخ تزریق، نام شخص، شماره پاسپورت، تاریخ تولد شخص می بایست ذکر شود. 

3- آیا حضور مسافر در سفارت هند در تهران الزامی است؟ 

بله بعد از انجام امور اولیه ی ویزای هند و تعیین وقت مسافر می بایست برای انگشت نگاری در سفارت هند تهران حضور پیدا کند