بلغارستان

کشور ماسه های طلایی


تور بلغارستان

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

بلغارستان کشوری است واقع در جنوب شرقی اروپا که صوفیه پایتخت آن می باشد. رشته کوه ها بالکان و ردوپه که از مهم ترین رشته کوه های جهان می باشند، در این کشور قرار دارند. کشور بلغارستان از سواحل بسیار زیبایی برخوردار است که عمده آن ها در اطراف شهر وارنا قرار دارند. برخی از این سواحل عبارتند از: گلدن سندز (شن های طلایی)، سانی بیچ، آلبنا، سنت کنستانتین و النا و وارنا. این کشور عضو پیمان ناتو (آتلانتیک شمالی) و اتحادیه اروپا می باشد.

موقعیت: جنوب شرقی اروپا

زبان: بلغاری

وسعت: 110.993 کیلومتر مربع

جمعیت: 7.101 میلیون نفر

پایتخت: صوفیه

ساعت محلی: 1.5 ساعت عقب تر از ایران

بلغارستان از شمال با رومانی، از غرب با صربستان و مقدونیه، از جنوب با یونان و ترکیه و از شرق با دریای سیاه هم مرز می باشد.

شهرهای مهم گردشگری: وارنا، صوفیه

آب و هوای بلغارستان

آب و هوای غالب: سرد و کوهستانی

به طور کلی مناطق شمالی بلغارستان از تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد و مناطق جنوبی نیز از آب و هوایی مدیترانه ای و معتدل برخوردار می باشند. آب و هوای معتدل نیز بیشتر در مناطق همجوار با دریای سیاه حاکم است.

بهتر است درباره بلغارستان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به بلغارستان به شما کمک می کند

* بلغارستان به کشور گل های رز شهرت دارد.

* نی انبان بلغاری یکی از مشهورترین سازه های موسیقی در جهان می باشد.

جاذبه های گردشگری:

اسربارنا، اهرام ملنیک، باغ وحش سوفیا، جزیره سنت آناستازیا، دژ بابا ویدا، صومعه آلادژ، صومعه بکهوو، گالری ملی هنر بلغارستان، مادارا ریدر، مسجد بنیا باشی، موزه تاریخ طبیعی، موزه معماری، موزه زمین و بشر، هفت دریاچه ریلا، کلیسای سوفیا، کلیسای سنت جورج، کلیسای سنت پتکا، کلیسای عیسی مسیح و ...

شهرهای بلغارستان

بهترین دیدنی های بلغارستان

مشاهده کامل