کویر مصر

تور کویر مصر | پاییز 1403 | قیمت تور کویر مصر از تهران


تور کویر مصر

امتیاز 4.93 از 5 | از بین 71 امتیاز دهنده به کویر مصر
راهنمای سفر کویر مصر

تور کویر مصر یکی از جذاب ترین تورهای کویری است که با سرد شدن هوا تور کویر مصر هم رونق می گیرد و مسافران زیادی از آن استقبال می کنند. کویر مصر از اصفهان فاصله نسبتا زیادی دارد و به روستای گرمه که روستایی بسیار زیباست، نزدیک است. اگر می خواهید درباره آب و هوای کویر مصر بدانید و اطلاعات بیشتری درباره این کویر به دست آورید با ما همراه شوید.

کویر، این طبیعت ساده اما افسون کننده یکی از نعمت هایی ست که در بخش های مرکزی ایران به وفور دیده می شود. یکی از زیبا ترین و مشهور ترین کویر های ایران، کویر مصر است که در نزدیکی روستایی به همین نام در 55 کیلومتری خور قرار گرفته است. روستای مصر به خاطر قرار گرفتن در جنوب کوير بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک و شب های سرد و پر ستاره است.

بهتر است درباره کویر مصر بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کویر مصر به شما کمک می کند

دیدنی های کویر مصر

از جمله دیدنی های کویر مصر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دریاچه نمک خور

این دریاچه بزرگ ترین دباچه فصلی نمک دنیاست و یکی از پست ترین نقاط ایران هم محسوب می شود.

روستای گرمه

این روستای بسیار زیبا با نخل های فراوان مزین شده و قلعه ای در آن قرار دارد که گفته می شود قدمتش به دوره ساسانیان بر میگردد. یکی مکان های جالب روستا چشمه دکتر ماهی در روستاست که اگر پای تان را داخلش بگذارید به طور رایگان پاهایتان پاک و تمیز خواهد شد. آب این چشمه بسار تازه و خنک است و اطراف آن خاک سرخی وجود دارد که آن را بیش از پیش جذاب و خاص می کند.

قلعه تاریخی بیاضه

این قلعه چند طبقه از ویژگی های خاصی مثل تهویه هوا در طبقات زیر زمین برخوردار است که جز ویژگی های بسیار خاص آن محسوب می شود.

تخت عباسی

تخت عباسی در شمال روستای مصر قرار دارد و بعد از روستای فرحزاد ( آخرین نقطه مسکونی در این کویر) چند تلماسه بسیار بزرگ وجود دارد که به تخت عباسی مشهور اند و معمولا با ماشین های آفرودی به این بخش می روند.

تفریحات کویر مصر

در این کویر زیبا انواع تفریحات هیجان انگیز مثل موتور های چهار چرخ، ماشین های آفرود و ... وجود دارد که در ازای پرداخت مبلغ مشخص می توانید از آن ها استفاده کنید.

از نقطه نظر کاربران درباره کویر مصر
نام شما