تنگه رغز

تور تنگه رغز | تابستان 1402 | قیمت تور تنگه رغز از تهران


راهنمای سفر تنگه رغز

تور تنگه رغز یکی از تورهای هیجان انگیز بهار و تابستان است. در تور تنگه رغز از 64 آبشار فرود آمده و از صد حوضچه گذر خواهیم کرد. اگر می خواهید با تگه رغز آشنا شوید و بدانید که وسایل مورد نیاز برای تنگه رغز چیست این مطلب را دنبال کرده و ماهبان تور را همراهی کنید.

تنگه رغز در داراب استان فارس قرار گرفته است. این شهر حدود 245 کیلومتر از شیراز فاصله داشته و یکی از شهرهای تاریخی و مهم استان فارس محسوب می شود. تنگه رغز زیبا که از آن با عنوان عروس تنگه های ایران هم یاد می شود در 25 کیلومتری شمال غرب شهر داراب واقع شده است. رغز به خاطر وجود آبشارهای فراوانش معروف است که تعداد آن ها را چیزی حدود 4 عدد تخمین زده اند. طول این آبشارها بین 6 تا 65 متر متغیر است.

بهتر است درباره تنگه رغز بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به تنگه رغز به شما کمک می کند

آبشار های تنگه رغز

همان گونه که گفتیم آبشار های تنگه رغز بسیار زیاد هستند و افرادی که پیمایش این تنگه را انجام داده اند برای هر یک نام برگزیدند که در این جا به تعدادی از آن ها به همراه ارتفاعشان اشاره می کنیم.

همان گونه که پیشتر گفتیم تنگ رغز محل تعداد زیادی آبشار و حوضچه است که تعدادی از آنها شهرت بیشتری دارند و بین طبیعت گردان معروف ترند. در ادامه شما را با نام تعدادی از این آبشارهای مهم که "گروه کوه نوردی آذرخش داراب" آنها را به ترتیب پیمایش از سرچشمه تنگه رغز نام گذاری کرده اند آشنا می کنیم.

1- آبشار نگین (ارتفاع 23 متر ، عمق آب 10 متر و طول حوضچه 41 متر)

2- آبشار بوم رنگ (ارتفاع 7 متر، عمق آب 8 متر و طول حوضچه 31 متر)

3- آبشار مسعود (ارتفاع 8 متر، عمق آب 12 متر و طول حوضچه 15 متر)

4- آبشار گلاب (ارتفاع 11 متر، عمق آب 7 متر و طول حوضچه 12 متر)

5- آبشار فتح (ارتفاع 8 متر، عمق آب 1.5 متر و طول حوضچه 6 متر) و ...

تعداد کثیری از این آبشار ها را می توان با پریدن از بالای آن ها و افتادن داخل آب طی کرد اما برای فرود و پایین آمدن از تعدادی از آبشارها این تنگه نیاز به طناب خواهید داشت. در اصل در برخی قسمت ها این تنگه یک تنگه فنی خواهد بود که گذر از آن نیازمند تجهیزات است.

چه وسایلی با خود همراه داشته باشید؟

بهتر است برای ورود به تنگه از اغلام خوراکی انرژی زا مثل خشکبار استفاده کنید و لباس های مناسب مثل وت سوت به تن کنید. حتما از کوله های سبک و کفش های مناسب و حداقل امکان از صندل های طبیعت گردی استفاده کنید. توجه داشته باشید که محیط تنگه بسیار غیر قابل پیش بینی است بنابراین حتما همراه با راهنمای تور حرکت کنید و به هیچ عنوان گروه را ترک نکنید.