سوسن چلچراغ

تور سوسن چلچراغ | بهار 1402 | قیمت تور سوسن چلچراغ


تور سوسن چلچراغ

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به سوسن چلچراغ
راهنمای سفر سوسن چلچراغ

با تور سوسن چلچراغ میتوانیم به منطقه داماش گیلان سفر کنیم. گل سوسن چلچراغ در دو کشور دنیا رشد می کند یکی ایران و دیگری آذربایجان. با تور سوسن چلچراغ میتوانیم دریاچه یسان یا همان دریاچه ویستان را هم ببینیم.

بهتر است درباره سوسن چلچراغ بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به سوسن چلچراغ به شما کمک می کند

سوسن چلچراغ داماش

در کنار این همه زیبایی های غیر قابل وصف، داماش در نیمه های خرداد هر سال حال و هوای مخصوص به خود رادارد چرا که مردم این منطقه پس از گذشت یک سال شاهد رویش مجدد یکی از نادر ترین گل های جهان، به نظاره این منظره وصف ناپذیر نشسته و روح و جان خودر را صیقل می دهند و آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی که برای دیدن گل های سوسن چلچراغ از راه های دور و نزدیک خودر را به داماش رسانده اند می شوند. گل های سوسن چلچراغ داماش نخستین گیاه به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی است. به توصیه ماهبان تور اگر قصد تماشای سوسن چلچراغ عزم سفر به داماش را دارید، از اواسط خرداد تا نیمه‌های تیر سفرتان را برنامه‌ریزی کنید و از آن لذت ببرید.

مسیر رسیدن به داماش از استان تهران، از طریق بزرگراه قزوین به شهر لوشان ممکن می‌شود. پس از رسیدن به دوراهی که به سمت فرعی جیرنده منشعب می‌شود، جاده را به سمت دهستان جیرنده تغییر مسیر دهید. از لوشان تا جیرنده حدود ۴۲ کیلومتر است و از آنجا هم حدود ۴۰ کیلومتر تا روستای داماش طی مسیر می شود.

از نقطه نظر کاربران درباره سوسن چلچراغ
نام شما