دره خزینه

تور دره خزینه | خرداد 99 | قیمت تور دره خزینه از تهران


تور دره خزینه

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به دره خزینه
راهنمای سفر دره خزینه

تور دره خزینه ما را به دیدن دره ای شگفت انگیز خواهد برد که تور دره خزینه توری خاص برای طبیعتگران می باشد، دره خزینه در شهر پلدختر استان لرستان قرار دارد و روستایی به همین نام نیز در نزدیکی آن قرار گرفته است. این مکان زیبا یکی از شگفتی های طبیعی ایران است که در اثر سال ها فرسایش آبی و بادی به وجود آمده است. سال های پیش پل معلقی در این محدوده قرار داشت اما اکنون تخریب شده است. باید گفت یکی از دیدنی های این منطقه پیچ نعل اسبی است که نظیر آن در گرند کنیون آمریکا نیز دیده می شود.

 

استان لرستان یکی از استان های کشورمان که مناظر طبیعی و بکر و مجموعه ای از صدها گنجینه ی تاریخی را در خود جای داده است. لرستان استانی کوهستانی است که در غرب ایران واقع شده و کوه های مخملی، آبشارهای متعدد، تنگه های متعدد و جنگل های بلوطش باعث شهرت آن شده است و یکی از فوق العاده ترین مقاصد گردشگری برای توریست های داخلی و خارجی است. علیرغم پتانسیل بالایی که این استان در جذب گردشگر دارد اما به خاطر تبلیغات کم آنقدر که باید موفق نشده تا گردشگران را به خود جذب کند و به جایگاه اصلیش در این صنعت برسد. قدمت این استان به ۴۰ هزار سال پیش برمی گردد و طبیعی است که جذابیت های دیدنی زیادی را در خود جای داده باشد. جایی به نام دره خزینه پلدختر که در شهر پلدختر قرار گرفته و به خاطر طبیعت باور نکردنی اش مشهور است.

 

بهتر است درباره دره خزینه بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به دره خزینه به شما کمک می کند

دره خزینه (گرندکانیون ایران)

یکی از دره های زیبای استان لرستان که جایگاه بلندترین پل معلق خاورمیانه هم هست، دره خزینه پلدختر نام دارد که در شهر پلدختر این استان قرار گرفته است. این دره ی حیرت آور بر اثر فرسایش آن هم در طی سالیان طولانی به وجود آمده است و به خاطر شباهت عجیب و بسیار زیادی که به دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا دارد به گرند کانیون ایران ملقب شده است و جالب این که رودخانه ی کرخه هم از همین دره می گذرد و چشم انداز آن را چندین برابر می کند.

از آن جا که آب و هوای لرستان آب و هوایی کوهستانی است و این دره هم در منطقه ای آفتابگیر واقع شده است بهترین زمان بازدید از آن فصل بهار و پاییز است.

 

پل معلق پل دختر (بلندترین پل معلق ایران)

یکی از دیدنی ترین بخش های دره خزینه پلدختر، پل معلق آن است که بلندترین پل معلق نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه است، این پل طولی برابر ۱۱۲ متر و ارتفاعی ۸۵ متری دارد و پل معلق مشگین شهر با اختلاف ۵ متر، دومین پل مرتفع معلق ایران محسوب می شود. پل معلق درست بر روی دره قرار گرفته است و آب رود کرخه از زیر آن می گذرد. ایستادن روی این پل حس ایستادن بر بام بلندترین آسمانخراش دنیا را دارد جایی که در زیر پایتان دره است آبی که از میان دره می گذرد. با وجود این همه ارتفاع باز هم در لحظاتی صدای رد شدن آب کاملا مشهود است و لذت فراوانی دارد، ایستادن بر بالای این پل واقعا هیجان انگیز و ماجراجویانه است.