دریاچه ارواح

تور دریاچه ارواح | خرداد 1400 | قیمت تور دریاچه ارواح از تهران


تور دریاچه ارواح

امتیاز 4.95 از 5 | از بین 19 امتیاز دهنده به دریاچه ارواح
راهنمای سفر دریاچه ارواح

تور دریاچه ارواح از دسته تورهای یک روزه و جنگلی است. برای تور دریاچه ارواح باید وارد منطقه محافظت شده شویم. ماهبان تور در این بخش به شما خواهد گفت که دریاچه ارواح کجاست و لوکیشن دریاچ ارواح را روی نقشه به شما نشان خواهد داد. اگر می خواهید داستان دریاچه ارواح را بخوانید مطلب زیر را دنبال کنید.

دریاچه ارواح در 5 کیلومتر روستای چلندر نوشهر قرار دارد. این دریاچه ما بین جنگل انبوه منطقه ملاکلا پنهان شده است. طول دریاچه حدود هفتصد متر و عرضی در حدود سیصد متر دارد.

این دریاچه به خاطر درختان مرده و خشکیده ای که درونش دارد و هم چنین مه اطراف جنگل که بیشتر اوقات روی دریاچه را می پوشاند بسیار خوف انگیز و مرموز می شود به همین دلیل این دریاچه را ارواح نام گذاشتند.

نام اصلی دریاچه ارواح دریاچه ممرز است اما به خاطر منظره متفاوتی که دارد این نام را در میان گردشگران به دست آورده است. ممرز نام درختی است که در جنگل های شمال یافت می شود و از آن جا که جنگل های اطراف این دریاچه درخت ممرز دارند این دریاچه نام ممرز را به خود گرفته است.

 

بهتر است درباره دریاچه ارواح بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به دریاچه ارواح به شما کمک می کند

مسیر دسترسی دریاچه ممرز

دسترسی به این دریاچه خیلی آسان نیست. مسیر خاکی و سخت که در روز های بارانی هم صعب العبورتر و مه آلودتر می شود، مسیر رسیدن به آن را کمی سخت می کند و نیازمند افراد محلی و کاربلد است.

نام دریاچه ارواح در فهرست میراث ملی

این دریاچه به عنوان میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است لذا نیازمند تدبیر برنامه ریزی و مراقبت بیشتر است.

چه زمانی به دریاچه ارواح برویم؟

بهترین موقع برای دیدن دریاچه ارواح نیمه اول سال و روزهای آفتابی است چرا که مسیر رسیدن به دریاچه راحت و احتمال وجود حیوانات وحشی کمتر است. اما در فصل زمستان و اواخر پاییز رسیدن به دریاچه سخت تر و وضعیت هوا غیر قابل پیش بینی تر می شوند بنابر این سعی کنید در روزهای صاف و آفتابی به این دریاچه بروید و یادتان نرود که زباله های خود را با خود برگردانید.