آبشار آهکی

تور آبشار آهکی | تابستان 1400 | قیمت تور آبشار آهکی از تهران


تور آبشار آهکی

امتیاز 5 از 5 | از بین 3 امتیاز دهنده به آبشار آهکی
راهنمای سفر آبشار آهکی

اگر میخواهید سفری متفاوت داشته باشید تور آبشار آهکی می تواند یک سفر مناسب برای شما باشد. با تور آبشار آهکی به منطقه سوادکوه و شیرگاه میرویم. این آبشار در مسیر اسکلیم رود قرار گرفته پس اگر میخواهید بدانید اسکلیم رود کجاست و مسیر اسکلیم رود به کجا ختم می شود ما را دنبال کنید.

آبشار اهکی یکی از متفاوت ترین آبشار های منطقه سوادکوه و جنگل های لفور است که زیبایی آن به خاطر جنس آهکی اش دوچندان میشود. این آبشار بسیار پر آب است و چشمه هایی که این آبشار را  آبدهی می کنند مقدار زیادی املاح در خود دارند به  همین خاطر طی سال های پشت آبشار با ته نشین های املاحی همچون آهک به شکل خاصی درآمده است و در قسمت پایین آبشار نیز حوضچه های اهکی شکل گرفته است.

بهتر است درباره آبشار آهکی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به آبشار آهکی به شما کمک می کند

آبشار آهکی کجاست؟

این آبشار در یکی از بخش های جنگلی سواد کوه به اسم اسکلیم قرار گرفته که در 25 کیلومتری شیرگاه و روستای گالشکلا قرار دارد.

طول آبشار آهکی چیزی معادل 32 متر است. آبشار آهکی اسکلیم رود از یک بخش جنگلی سواد کوه شروع شده و آب آن در مسیر اسکلیم رود ادامه میابد در بخش های پایینی آّبشار آهکی حدود 200 حوضچه کوچک و بزرگ از جنس آهک تشکیل شده است.

آبشار آهکی دوقلو اسکلیم رود به خاطر املاح موجود در آب و در طی سالیان دراز حوضچه ها را به شکل پلکانی درآورده که هر کدام رنگ زیبایی دارند.

مسیر دسترسی

 وارد جاده هراز شوید و به بابل که رسیدید وارد جاده گنج افروز می شوید و مسیر را تا مرزیکلا ادامه می دهید تا به سد لفور برسید و از آن جا هم تا آبشار آهکی کمی پیاده روی دارد.

فصل سفر به آبشار آهکی (دوقلو اسکلیم رود)

لفور منطقه ای کوهستانی در سوادکوه استان مازندران است که در فصل سرد سرمای بسیار زیادی را به خود میبیند بنابراین بهتر است برای یک سفر هیجان انگیز در فصل های گرم مثل بهار البته اواخرش و تابستان خودتان را آماده کنید و به آبشار آهکی سر بزنید. جنگل های لفور در فصل پاییز و زمستان هم دیدنی هستند اما دیدن آبشار در تابستان و آب بازی کردن بیشتر می چسبد.