کره شمالی

جزیره دست نیافتنی کره


تور کره شمالی

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به کشور کره شمالی
راهنمای سفر کره شمالی

کره شمالی کشوری در قسمت شمالی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن پیونگ‌یانگ است. این کشور از جنوب با کره جنوبی از شمال با چین و در شمال شرقی مرز کوچکی با کشور روسیه دارد.

کره در قرون 15 و 16 از نظر علمی و فرهنگی پیشرفت زیادی داشت. در سال ۱۵۹۲ ارتش ژاپن به کره لشکرکشی کرد، اما حکومت مرکزی کره با کمک چینی‌ها حمله ژاپنی ها را دفع کرد و در اوایل قرن 17 کره تابع دولت چین شد. پس از پیروزی ارتش ژاپن در اولین جنگ با چین در قرن 19 و در جنگ با روسیه در اوایل قرن 20، کره به کلی تحت استیلای ژاپن قرار گرفت.

در ادامه رخدادهای تاریخی این کشور در سال ۱۹۴۵ کره به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد. قسمت شمالی در تصرف روس‌ها و قسمت جنوبی در اشغال آمریکایی‌ها بود. مدار ۳۸ درجه نیز به عنوان مرز دو کره تعیین شد.

در سال ۱۹۴۸ تقسیم کره رسمی شد و کشور به دو کشور کره شمالی و کره جنوبی تقسیم شد. در سال ۱۹۵۰ کره شمالی به کره جنوبی حمله کرد و به این ترتیب جنگ دو کره که آمریکا نیز به طرفداری از کره جنوبی در آن حضور داشت آغاز شد و در سال ۱۹۵۳ آتش‌بس اعلام شد.

رهبری این کشور از سال ۱۹۹۴ تا سال 2011 میلادی در اختیار کیم جونگ ایل بوده. در سال ۲۰۰۳ اختیارات رهبری کره شمالی افزوده شد و به این ترتیب رهبر این کشور بالاترین مقام اجرایی برگزیده شد. پس از مرگ کیم جونگ ایل، فرزند او کیم جونگ اون رهبری کره شمالی را به دست گرفت.

موقعیت: شرق قاره آسیا

پایتخت: پیونگ‌یانگ

زبان: کره ای

ساعت محلی: چهار و نیم ساعت جلوتر از ایران

پول رایج: وون کره شمالی

وسعت: ۱۲۰,۵۶۸ کیلومتر مربع

جمعیت: 25,700,000 نفر

شهرهای مهم گردشگری: پیونگ یانگ، چاگانگ، کانگوون، راسون، نامپو

آب و هوای کره شمالی

کره شمالی کشوری کوهستانی است و جنگل‌ها پهنه وسیعی آن را پوشانده‌اند. آب و هوای آن در نواحی شمالی معتدل و در سایر نواحی گرم و مرطوب است.

بهتر است درباره کره شمالی بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به کره شمالی به شما کمک می کند

* زندگی مردم کره شمالی ترکیبی از فقر، تبلیغات و جنگ گرایی شدید است.

* روستای مرزی کیجونگ دونگ در کره شمالی دارای مسیرهای ورزشی، خانه‌ها و ادارات، یک مدرسه، یک برج رادیویی بزرگ، مزارع گندم، خدمات نگهداری و حتی بیمارستان است. این شهر تنها چیزی که ندارد، انسان است. این شهر فقط برای ترساندن کره جنوبی ساخته‌ شده است.

* اگر بخواهید به‌عنوان یک گردشگر به کره شمالی بروید، باید دو مباشر همراه خود داشته باشید. آن‌ها به شما می‌گویند که با چه کسی حق صحبت دارید، به چه مکان‌هایی می‌توانید بروید، چه‌کارهایی می‌توانید انجام دهید و مهم‌تر آنکه چه‌کارهایی را هرگز نباید انجام دهید. مباشر اول در واقع مراقب مباشر دوم است.

* اگر می‌خواهید عکسی از کیم ایل چونگ بگیرید، باید از مجسمه او به‌ صورت ایستاده عکس بگیرید.

* در کره شمالی انتخابات، همیشه تنها با حضور یک نامزد (رهبر کشور) برگزار می‌شود. رای‌دهندگان می‌توانند با خط زدن نام آن نامزد علیه او رای بدهند.

شکم گردی در کره شمالی

غذای جزیره کره ممکن است در جهان معروف باشد، اما آیا به ویژه در مورد غذاهای کره شمالی می توان همین حرف را زد؟ و آیا آنها اصلاً با همتایان جنوبی خود تفاوت دارند؟ از همه اینها ، احتمالاً شما سعی کرده اید bibimbap یا BBQ کره ای ، که به حق در جنوب جزیره بسیار محبوب است، امتحان کنید. با این وجود شاید برخی از بهترین ظرافت های شمال را امتحان نکرده باشید!

غذاهای برتر کره شمالی را با هم بررسی میکنیم

1- NAENGMYEON : این غذا که در پیونگ یانگ ساخته شده است به نام Naengmyeon در جنوب یا Laengmyeon در شمال یا به عنوان "نودل سرد پیونگ یانگ" شناخته می شود. فراموش نکنید که سرکه و خردل داغ را اضافه کنید تا طعم آن هیجان انگیز تر شود. هرچه میزان سوختگی بینی ناشی از ایجاد خردل بیشتر باشد، غذای جذابتری خواهد شد.

2- CLAM BBQ IN NAMPO: برای تابستان به کره شمالی می روید؟ هیچ سفری به شهر ساحلی غربی نامپو بدون امتحان کردن تخصص محلی صدف های باربیکیوی کامل نیست. ماده مخفی این غذا چیه؟ بنزین. بنزین با مهارت روی یک تخته بتونی بزرگ پاشیده می شود.

3- A CLASSIC OF NORTH KOREAN FOOD: BBQ: باربیکیوی کره ای روی کوره ذغال دودی تهیه میشود. متداول ترین آن ها  از گوشت گوسفند، اردک و غذاهای دریایی سرو می شوند.

4- PANSANGI IN KAESONG: هنگام بازدید از کائوسانگ، حتما یک ناهار سنتی Pansangi را امتحان کنید. pansangi مجموعه ای از کاسه های برنز است که با گوشت های مختلف، ترشی، توفو، انواع سبزیجات، کیمچی و ژله بلوط سرو میشود و بسیار لذیذ است.

5- برنج مخلوط (BIBIMBAP): یکی دیگر از غذاهای جذاب کره ای "برنج مخلوط" است. گوشت خوک، کیمچی، توفو، سبزیجات و گوچوجنگ (یک سس فلفل قرمز) با برنج ترکیب شده و در یک میز گرم در یک ظرف گرم در جلوی شما پخته می شوند.

6- HOTPOT: هات پات غذایی آبگوشتی با طعم های گوشت خوک، توفو و مجموعه ای از سبزیجات ترشی سرو میشود. هنگام غذا خوردن در رستوران معروف "Hot Pot" در پیونگ یانگ ، می توانید نمک ، چیلی و تکه های نمک را به سلیقه خود اضافه کنید.

 7- کیمچی (KIMCHI): فکر نکنید که ما غذای ملی کره ، کیمچی را فراموش کردیم! این غذا به معنای واقعی کلمه در هر غذایی که در کره شمالی می خورید، سرو می شود. اگر هنوز طعم این غذای فوق العاده سبزیجات کلم ترشی و تخمیر شده را نچشیدید، مطمئناً پس از سفر به دنبال آن خواهید رفت. با توجه به اینکه هر کیمچی منحصر به فرد و بر اساس ذائقه استادش تهیه شده است، هر رستوران طم منحصربفرد خود را دارد.