صعود به قله دماوند


تور قله دماوند | تابستان 1403 | قیمت قله دماوند از تهران

خانه ایران صعود به قله دماوند

تور صعود به قله دماوند

امتیاز 5 از 5 | از بین 7 امتیاز دهنده به صعود به قله دماوند
راهنمای سفر صعود به قله دماوند

تور صعود به قله دماوند بی شک سفری مناسب برای کسانی ست که میخواهند برای بار اول صعود به قله دماوند را تجربه کنند. برای صعود به دماوند مجوز صعود به دماوند یکی از ضروری ترینو اصلی ترین چیزهایی ست که باید به همراه داشته باشید. آمادگی برای صعود به قله دماوند نیز مراحل خاصی دارد که باید آن را به صورت دقیق انجام داد و برای صعود  آماده شد. با ماهبان تور همراه باشید تا کمی بیشتر  از تور صعود به قله دماوند بدانیم.

صعود به قله دماوند از سه جبهه مختلف صورت میگیرد .

  • جبهه غربی
  • جبهه شمال شرقی
  • جبهه شمالی
  • جبهه جنوبی

هر کدام از این جبهه ها مسیر های مختلفی را جلوی پای کوهنوردان می گذارند و چالش های مختلفی را یدک می کشند. در ادامه با ما همراه شوید تا کمی بیشتر از این جبهه ها بدانیم.

 بهتر است درباره صعود به قله دماوند بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به صعود به قله دماوند به شما کمک می کند

صعود به قله دماوند

جبهه جنوبی صعود به قله دماوند یکی از قدیمی ترین مسیر های صعود است. البته چون این مسیر قدیمی به طور کامل پاکوب شده است پیمایش آن بسیار آسان است و در اصل آسان ترین جبهه برای صعود برای تازه کاران و بی تجربگان است.

جبهه غربی مسیر دیگری ست که برای رسیذپدن به آن از جاده هراز باید حرکت کرد و به پلور رسید. این مسیر شیب زیادی به همراه دارد و به طبع مسیر کوتاه تری را همراه خواهد داشت. در این مسیر سنگلاخ های فراوان انواع خاک های گوگردی و یخچال کوه دماوند قابل مشاهده است.

طولانی ترین مسیر از شمال شرقی عبور می کند که برای رسیدن به آن از روستاهای ناندل و گزانه که در امتداد رودخانه تلخ رود قرار دارد، وارد مسیر می شوند.

برای صعود از جبهه شمالی نیز باید از روستای ناندل عبور کرد. این مسیر از دشت چم بن آغا می شود. در ایم مسیر صخره های زیبای آتشفشانی قابل مشاهده است. می توان گفت در این مسیر آب کمی برای آشامیدن وجود دارد بنابراین اگر قصد صعود از این جبهه را دارید حتما آب آشامیدنی کافی به همراه داشته باشید.از نقطه نظر کاربران درباره صعود به قله دماوند

نام شما