موریس

سرزمین عجایب


راهنمای سفر موریس

کشور جمهوری موریس، جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس هند است که جزایر «رودریگوئس»، «آگالگا» و «سنت براندون» را هم شامل می شود و از مجموع جزایر ماسکارین به حساب می آید.

جزیره موریس حدود هشت میلیون سال پیش در اثر فعالیت های آتشفشانی به وجود آمد و در سال 1505 توسط پرتغالیان کشف شد و در سال 1638 به استعمار هلندی ها درآمد که به افتخار شاهزاده موریس، نام مستعمره خود را موریس گذاشتند.

جزیره موریس با طبیعت زیبا و خارق العاده خود، یکی از پر جاذبه ترین مقاصد گردشگری برای توریست محسوب شده و در لیست ده مقصد برتر گردشگری در دنیا قرار می گیرد. صنعت توریست به عنوان چهارمین منبع درآمدی برای این کشور به حساب می آید.

موقعیت: جنوب غربی اقیانوس هند در نیمکره جنوبی و در قاره آفریقا

زبان: انگلیسی

وسعت: 2,040 کیلومترمربع

جمعیت: ۱,۲۶۴,۸۶۶ نفر

پایتخت: پورت لوئیس

ساعت محلی: نیم ساعت جلوتر از تهران

شهرهای مهم گردشگری: پورت لوئیس، كوئرپيپ، ازهيل، واكو - فوني، كواتربورن

آب و هوای موریس

آب و هوای غالب: استوایی و گرمسیری

موریس کشوری دوفصلی با تابستان های گرم و شرجی و زمستان های سرد و خشک است که میانگین دما در آن از 22 تا 34 درجه سانتیگراد متغیر است. بهترین زمان سفر به این جزیره در فصل بهار و بین ماه های نوامبر تا می می باشد.

بهتر است درباره موریس بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به موریس به شما کمک می کند

* اولین رئیس جمهور زن کشور موریس، خانم آمینه غریب است که از سال 2015 ریاست این کشور را بر عهده دارد.

* در سال 1941 میلادی، رضا شاه پهلوی، پادشاه وقت ایران به جزیره موریس تبعید شد سپس به شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی انتقال داده شد و در همان جا، دار فانی را وداع گفت.

* کشور موریس تنها جزیره آفریقا به شمار می رود.

جاذبه های گردشگری

پارک جنگلی کازلا، معبد گانگا تالئو، باغ پرندگان، پارک لاک پشت های غول پیکر، پارک زیپ لاینر، باغ گیاه شناسی سلطنتی موریس، منطقه حفاظت شده بلک ریو، مجسمه شیوا، آبشار شاماقل، زمین هفت رنگ، آکواریوم جزیره، پارک ملی رودخانه سیاه جورجز، پورت لوئیس موریس، دهکده ماهیگیری گرند بی موریس، دریاچه گراندپازین مورنه برابانت، عمارت پیروزی موریس، پترک طبیعت کسلا، مهبورگ موریس، منطقه قهرمان مریخ موریس، مسجد جوماه موریس، باغ پامپله موسس، ساحل خلیج بلرمیر.

از نقطه نظر کاربران درباره موریس

نام شما