مالدیو

سرزمین رویایی جزیره ها


راهنمای سفر مالدیو

مالدیو جزیره ای است واقع در اقیانوس هند و جنوب غرب هند که نژادشان به مردم سریلانکا و هند بازمی گردد. این جزایر از جاذبه های مهم و اصلی برای غواصان هستند. این کشور به دلیل داشتن ویلاهای زیبا، آب های فیروزه ای همراه با سواحل شنی سفید، هتل های زیر آب، آب و هوایی ایده آل، درختان نخل و امکانات کامل غواصی، سالانه گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جذب می کند.

موقعیت: جنوب غربی هند

زبان: دیوِهی

وسعت: 298 کیلومتر مربع

جمعیت: 427.756 نفر

پایتخت: ماله

ساعت محلی: 0.5 ساعت جلوتر از ایران

مالدیو تنها با کشور سریلانکا مرز آبی دارد. به طور کلی مالدیو از 1192 جزیره تشکیل شده است که تنها 200 عدد از این جزایر مسکونی می باشند و 88 جزیره نیز تنها اقامتگاه های گردشگری را در خود جای داده اند. موج سواری، اسنورکل و غواصی، ویندسرفینگ و کایت سواری و ماهیگیری، تفریح هایی هستند که در کشور مالدیو به راحتی در دسترس می باشند.

آب و هوای مالدیو

آب و هوای غالب: گرمسیری

به طور کلی مالدیو با داشتن آب و هوای گرمسیری و وزش جریان های هوایی گرم مداوم، در تمام طول سال آفتابی است و گردشگران در تمام طول سال می توانند به این کشور سفر کند.

بهتر است درباره مالدیو بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به مالدیو به شما کمک می کند

* مالدیو کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشور جهان به شمار می آید.

* سطح اراضی کشور مالدیو 1.5 متر پایین تر از سطح دریا قرار دارند.

* در سال 2009، نخست وزیر مالدیو، یکی از جلسات خود را زیر آب برگزار کرد و با این حرکت نمادین تلاش داشت تا به جهانیان درباره بالا آمدن سطح اقیانوس ها هشدار دهد.

* آب، تشکیل دهنده 99 درصد کشور مالدیو می باشد.

* عناصر موجود بر روی پرچم مالدیو نمادهایی از موارد زیر می باشند:

   هلال ماه: اسلام

   رنگ سبز: درختان نخل و سرسبزی کشور مالدیو

   قرمز: نماد خون قهرمانان این کشور.

* مالدیو، کوچک ترین کشور مسلمان جهان نیز می باشد.

* ماهیگیری، کشاورزی و گردشگری، سه عنصر گرداننده اقتصاد مالدیو هستند.

مقاصد گردشگری:

مسجد جامع ماله، رستوران سابسیکس، ساحل مصنوعی ماله، موزه ملی مالدیو، جزیره مافوشی، بازار بزرگ ماهی ماله، ساحل درخشان جزیره وادهو، جزیره باآتول، خانه وال مالدیو، جزیره هووان فوشی، کاخ مولی آگه، جزیره جیراوارو، غواصی در صخره بنانا، جزیره باتالا و ... .

شهرهای مالدیو