جواهردشت

تور جواهردشت | تور جواهردشت 98


تور جواهردشت

امتیاز 5 از 5 | از بین 8 امتیاز دهنده به جواهردشت
راهنمای سفر جواهردشت

تور جواهردشت، این روستای زیبای ییلاقی در منطقه سفید رود در فصل تابستان بیار هوادار پیدا میکند. جاده جواهردشت آنقدر زیباست که حتی لذت سفر شنا با همین جاده زیبا چند برابر خواهد شد. اگر می خواهید از اقامت در جواهر دشت با خبر شوید این مطلب را از دست ندهید.

 جواهردشت از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و بخش چابکسر واقع در استان گیلان بوده که در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این منطقه ییلاقی آن قدر سرد است که در فصل زمستان و شروع سردی هوا مردم منطقه به بخش های پایین ترو گرم تر کوچ میکنند تا دوباره در فصل بهار به محل زندگی خود بازگردند.

جواهردشت پر از خانه های ویلایی کوچک و بزرگ است که معمولا به مسافران اجاره داده می شود. در ضمن یکی از جالب ترین نکات این روستا نحوه رسیدن به آن است. اگرمی خواهید می توانید در ورستای خیاط محله که پایین روستا و جاده قرار دارد جیپ های خیلی قدیمی را کرایه کنید و البته با راننده خودشان به سمت روستا بروید.

بهتر است درباره جواهردشت بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به جواهردشت به شما کمک می کند

قله و جنگل سماموس

قله سماموس یا سمام در جنوی کلاچای ورامسر مرز جنگل های شمال و دره اشکور قله سمتموس با ارتفاع 3720 متر در سمت شمال غربی چکاد قرار گرفته است. منطقه سماموس جزء پایین اشکور و به اصطلاح محلی سماموس یکی از آبادی های "جیر اشکور" است.

سياهرود

منطقه حفاظت شده سیاهرود رودبار در ۳۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار واقع شده که از شمال به حوزه آبخیز انجیل بن و رودخانه سفیدرود و از جنوب به حوزه آبخیز رودبار و از شرق به مراتع دیلمان و عمارلو و از غرب به رودخانه سفیدرود محدود شده است.. منطقه حفاظت شده سیاهرود رودبار تماما کوهستانی ست و زیبایی منحصر به فردی دارد.  این ناحیه علاوه بر مناطق صخره ای، چشمه سارهای متعدد و رودخانه های دائمی هم دارد.

بهترین دیدنی های جواهردشت