آبشار بولا

تور آبشار بولا | تور آبشار بولا پاییز 99


تور آبشار بولا

امتیاز 5 از 5 | از بین 3 امتیاز دهنده به آبشار بولا
راهنمای سفر آبشار بولا

تور آبشار بولا یا آبشار بولن یک تور طبیعت گردی بسیار پر طرف دار است. اگر میخواهید بدانید آبشار بولا کجاست و سایر اطلاعات مربوط به این آبشار را بدانید این مطلب را بخوانید.

آبشار بولا کجاست؟

این آبشار حوالی پارک ملی کیاسر در نزدیکی پناه گاه حیات وحش دودانگه و چهار دانگه و منطقه حافظت شده پرور واقع شده است. بولا منطقه ای کوهستانی و مرتفع بوده و جز مناطق ییلاقی محسوب می شود. چون راه و مسیر رسیدن به منطقه خیلی آسان نیست محیط طبیعی آن به نسبت بکر باقی مانده است. آبشار بولن یا همان آبشار بولا در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا قرار گرفته است. این آبشار از سرچشمه های بالا دست خود سرچشمه می گیرد و سپس به رودخانه تجن می ریزد بنابر این آب آن شیرین است.

حیوانات منطقه

از حیوانات بومی این منطقه می توان به پلنگ، گرگ، شغال، مرال، شوکا، بز، پازن، خرس قهوه‌ای، گراز، روباه معمولی، تشی، سمور جنگلی، کبک و کبک دری اشاره کرد.

گونه های درختی 

راش، ممرز، بلندمازو، توسکای ییلاقی،گلابی وحشی (تلکا)، گیلاس وحشی و آلوچه از درختان بومی این منطقه محسوب میشود.

بهتر است درباره آبشار بولا بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به آبشار بولا به شما کمک می کند

چه زمانی به آبشار بولا برویم؟

ازآن جا که منطقه ای که آبشار در آن قرار گرفته جز مناطق مرتفع و کوهستانی ست بی شک در زمستان  هواس سردی را خواهد داشت بنابراین بهترین زمان برای سفر بهار تا اوایل پاییز است.

مسیر آبشار اوبن

اوبن از آن دسته آبشار هایی ست که میان جنگل های انبوه گم شده و گاهی می توان به شنیدن صدای دلنواز آب آبشار آن را پیدا کرد. برای رفتن به اوبن باید به روستای سنگده بروید. برای رسیدن به سنگده اول باید وارد جاده فیروزکوه شده و حوالی پل سفید به سوی شرق بروید در این جا نام آبشار بولا یا همان اوبن را خواهید دید. از ابتدای جاده تا آبشار مسیر خاکی پیش روی شماست.