تور تخت سلیمان تا گنبد سلطانیه

اتوبوس VIP مدل 30 صندلی | هتل 3 ستاره پیام زنجان

امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور تخت سلیمان تا گنبد سلطانیه

جاذبه ها
تخت سلیمان
 و آتشکده آذرگشنسب (ثبت جهانی یونسکو) - زندان سلیمان (زندان دیو) - قلعه بهستان - گنبد سلطانیه (سومین گنبد بزرگ جهان و ثبت جهانی یونسکو) - بقعه چلبی اوغلو - کاروانسرای سنگی زنجان

سفر در یک نگاه

اقامت هتل 3 ستاره پیام زنجان
محل حرکت میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادرات
وسیله حمل و نقل اتوبوس VIP مدل 30 صندلی
وسیله حمل و نقل محلی ندارد
مدت دو روزه
تعداد روز مرخصی 0
تاریخ حرکت

1398/03/15 در ساعت 04:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.)
استان مورد بازدید
درجه سختی درجه سختی 2 (اطلاعات بیشتر درباره درجه سختی 2)
لیدر تور مهدی پور یوسفیان

برنامه سفر و گشت های تفریحی

 • روز اول
  تهران را به سمت دیار آذری زبانان زنجان ترک می کنیم - صبحانه را صرف کرده - مسیرمان را به سمت تخت سلیمان ادامه می دهیم - در مسیر از قلعه بهستان (دودکش جن) دیدن می کنیم - ناهار را در طبیعت صرف کرده - به سمت مجموعه تخت سلیمان (ثبت جهانی یونسکو) حرکت می کنیم - در مجموعه تخت سلیمان از آتشکده آذرگشنسب دیدن می کنیم و به سمت زندان سلیمان حرکت می کنیم و گشت در این منطقه خواهیم داشت - سپس به زنجان باز می گردیم - بعد از گشت کاروانسرای سنگی زنجان - شام را صرف کرده و اقامت می کنیم
 • روز دوم
  صبحانه را صرف کرده - آماده گشت های امروز می شویم - موزه مردان نمکی و موزه رختشویخانه را بازدید کرده - به سمت شهر سلطانیه میرویم و از گنبد سلطانیه (سومین گنبد بزرگ جهان و ثبت جهانی یونسکو) و بقعه چلبی اوغلو دیدن می کنیم - ناهار را صرف کرده - با خاطرات جذاب از این دیار از خاک ایران به سمت تهران باز می گردیم
 • روز چهارم

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
1 رستوران ماهبان تور طبیعت مسافر رستوران مسافر هتل 3 ستاره پیام زنجان
2 اقامتگاه بوم گردی ماهبان تور رستوران مسافر

اقامت ها : 1 شب اقامت در هتل 3 ستاره پیام زنجان

سهم ماهبان تور کلا 2 وعده غذایی : 2 صبحانه ، 0 نهار ، 0 شام

سهم مسافر کلا 3 وعده غذایی : 0 صبحانه ، 2 نهار ، 1 شام

لوازم ضروری تور

 • یک دست لباس اضافه
 • فلاسک چای
 • شناسنامه
 • لیوان و بطری آب
 • دفترچه بیمه
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد آفتاب
 • لباس مناسب فصل
 • کوله چندروزه
 • کفش پیاده روی
 • دارو و لوازم شخصی
 • کارت شناسایی

اطلاعات تکمیلی این سفر

تخت سلیمان

مجموعه آثار باستانی تخت سليمان در 42 كيلومتری شمال شرقی شهرستان تكاب در استان آذربايجان غربی قرار دارد. آثار باستانی اين مجموعه و درياچه جوشان آن، روی صفحه‌ای سنگی و طبیعی قرار گرفته كه از رسوبات آب درياچه به وجود آمده است. قدمت اين منطقه از لحاظ سكونتگاه انسانی به 3 هزار سال پيش باز‌ می گردد و یکی از مهمترين آثار تاریخی كشور است كه به عنوان چهارمین اثر ایران در ميراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تخت سليمان محوطه‌ ای باستانی است شامل چند كاخ ساسانی و آتشكده آذرگشنسب. در نزدیکی ‌آن دو مجموعه باستانی ديگر به نام‌های زندان سليمان و تخت بلقيس قرار دارد. در اطراف زندان سليمان آثاری از دوره مادها و سكاها به دست آمده و بر اساس اين كشفيات تاريخ منطقه را به هزار سال پيش از ميلاد نسبت می دهند. تاريخ نويسان اين مكان را محل تولد زرتشت دانسته اند. بهرام گور و خسرو پرويز پس از پيروزی بر دشمنان غنائم جنگی را به اين آتشكده هديه می كردند. اين آتشكده آنقدر اهميت داشت كه شاهان ساسانی پس از تاج گذاری برای زيارت، پياده از تيسفون به آنجا میرفتند. رستم فرخزاد فرمانده لشکر ساسانی، پس از آنكه فرو‌پاشی سلسله ساسانی را حتما دانست در نامه‌ ای به يزگرد سوم از او خواست با تمامی ثروت خود به تخت سليمان رود. مسعودی می نويسد: و در آنجا تا كنون‌ آثاری شگفت از بنا و تصوير‌، با رنگ‌های جالب از صورت افلاک و نجوم وجهان از خشکی و دريا و آبادی و معدن و ويرانه و گياه و عجايب ديگر بجاست.

آرامگاه شمس تبریزی

برج شمس تبریزی روی مزاری منسوب به شمس تبریزی در دوره صفویان در شهر خوی ساخته شده است. محمدبن علی بن ملک تبريزی ملقب به شمس‌الدین، یا شمس تبریزی در سال 582 هجری قمری در خوی به دنيا آمد. 

سطح بیرونی این مناره با شاخ‌هایی از قوچ وحشی که شاه اسماعیل صفوی طی اقامت 40 روزه‌اش در کوه چله خانهٔ خوی شکار کرده بود، تزیین شده است. طبق اسناد موجود، این بنا به دستور شاه اسماعیل صفوی ساخته شده و مناره آن به وسیله شاخ قوچ‌های وحشی تزئین شده است. از شاخ قوچ در مناره یاد شده برای نشان دادن قدرت و مهارت شاه اسماعیل در شكار قوچ در یک روز صورت گرفته است. مدارک و تصاوير مينياتوری باقيمانده از مقبره شمس تبريزی در شهرستان خوی نشان میدهد اين بنا در ابتدا از ۳ مناره دور قبر شمس تشكيل شده بود كه به دلايل طبیعی اكنون تنها یکی از آنها مانده است. برج شمس تبريزي3.40 متر قطر داشته و مساحت آن نيز ۱۱ متر است. مقبره شمس تبریزی دارای برجی به ارتفاع ۱۷ متر است و آرامگاه شمس در فاصله ۱۰ متری از مقبره ساخته شده قرار دارد.

قره کلیسا (کلسای تادئوس)

قره کلیسا یا کلیسای تادئوس مقدس یا کلیسای طاطائوس-طاطاووس، نام کلیسایی تاریخی در استان آذربایجان غربی ایران است. این کلیسا در جنوب ماکو و ۲۰ کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌ است. روستای قره کلیسا از توابع بخش مرکزی شهرستان چالدران است. اقتصاد روستای قره کلیسا بر پایی فعالیت‌های زراعی، دامپروری، باغداری و صنایع دستی استوار است. محصولات زراعی روستا را انواع غلات، میوه‌، فرآورده‌های دامی و صنایع دستی تشکیل می‌دهد. این روستا در یک ناحیه کوهستانی واقع شده است. خانه‌های روستاییان معمولاً یک طبقه با سقفی مسطح و دیوارهای ضخیم (ضد سرما) هستند. بیشتر پنجره‌های این خانه‌ها چوبی است. جهت خانه‌های روستا، به جنوب متمایل است تا از گرمای بیشتر خورشید بهر‌ه‌گیری شود. ۷ ژوئیه سال ۲۰۰۸، مجموعه قره کلیسا، شامل 3 کلیسای اصلی با نام‌های قره کلیسا یا سنت تادئوس، سنت استپانوس و دزور دزور به‌عنوان نهمین اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

گنبد سلطانیه

در 30 كیلومتری جنوب زنجان و در مسیر محور ارتباطی و تاریخی حد فاصل فلات مركزی ایران و صفحات شمال غربی كشور دشتی پهناور آوردگاه سپهر آسمان با بنایی بسیار عظیم و گنبدی نیلگون و بس مرتفع موسوم به سلطانیه گردیده است. پروفسور آرتور پوپ كه عمری را به شیفتگی تمام صرف كندوكاو در معماری ایران زمین سپری كرد. در مورد بناهای آرامگاهی در ایران تحقیقات گسترده ای را انجام داده است كه قسمتی از ان را كه از كتاب معماری ایران وی گرفته شده است در سرآغاز توصیف این گنبد می نویسد فرمانروایان محلی ، بازرگانان و افراد بشر دوست كه در میانشان زنان كم نبودند، برای ایجاد كاروانسرا ها، پل ها، بازارها، كتابخانه ها، مقبره ها و باغ ها، بانیان سخاوتمندی بودند. انواع هنرهای اصیل ایرانی و اسلامی در ساخت بنای گنبد عظیم سلطانیه به کار رفته به گونه ای که می توان اعا کرد این اثر آینه تمام نمای معماری و هنر ایرانی و اسلامی است. سلطانیه با ارتفاعی نزدیک به دو هزار متر از سطح دریا در ۳۶ کیلومتری شهرستان زنجان و با فاصله ۴ کیلومتری از جاده قزوین زنجان در دشت سلطانیه و در کنار چمن سلطانیه واقع شده است. دشت وسیع سلطانیه که از دامنه کوههای شمالی منطقه آغاز و تا اولین رشته کوههای جنوبی منطقه ادامه پیدا می کند، تقریبا در نقطه مرکزی، چمن سلطانیه را که همانند تخته فرش تنیده از ابریشم است، در آغوش کشیده است.

زندان سلیمان

کوه زندان سلیمان یا دیو سلیمان، کوه مخروطی شکل درون تهی است که در 3 کیلومتری غرب محوطه باستانی تخت سلیمان در نزدیکی شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد. این کوه مخروطی هزاران سال پیش بر اثر وقوع آتش‌فشان بوجود آمده است و ساکنین منطقه تخت سلیمان تکاب این کوه زیبا و شگفت انگیز را زندان سلیمان یا زندان دیو می‌نامند و بر این باورند که حضرت سلیمان دیوهایی را که از فرمانش سرپیچی می‌کردند در این کوه زندانی می‌کرد. این کوه پدیده‌ای بسیار جالبی است که حاصل میلیون‌ها سال فعالیت چشمه‌جوشان آرتزینی می‌باشد. منشاء آن نیز آبهای زیرزمینی بوده است. زندان سلیمان در حالت کلی ساختار رسوبی مشابهی شبیه وضعیت فعلی مجموعه تخت سلیمان دارد. این کوه در زمان مانایی‌ها درحدود سالهای 660تا 830 قبل از میلاد به عنوان عبادتگاه استفاده می شده است و در دهه 60میلادی به منظور بررسی و مطالعه ساختار درونی گودال کوه زندان سلیمان یک هیات باستان شناسی آلمانی از سمت شمال شرقی دامنه آن تونلی حفر کردمد که بعد از آن عملیات مجدد مسدود گردید. مجموعه میراث فرهنگی وگردشگری تخت سلیمان به عنوان اثر ملی کشور در آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

از نقطه نظر کاربران درباره تور تخت سلیمان تا گنبد سلطانیه
نام شما

تورهایی با قیمت مشابه با همین سفر

خرید آنلاین یا رزرو سفر تور تخت سلیمان تا گنبد سلطانیه قابل پرداخت با تمامی کارت های عضو شتاب

0 نفر تا کنون این تور را خریده اند
نوع ثبت‌نام
تعداد
قیمت هر نفر
مبلغ قابل پرداخت
نفر
{{ price }} تومان
{{ parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price) }} {{ (parseInt(invoice.num_passenger)*parseInt(total_price))/2 }} --- تومان
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
نام و نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل