آبشار شوی تا کول خرسان

تور کول خرسان | اسفند 1400 | قیمت تور کول خرسان از تهران


راهنمای سفر آبشار شوی تا کول خرسان

تور آبشار شوی تا کول خرسان از دسته تور های طبیعت گردی تمام عیار است. در تور آبشار شوی و کول خرسان از آبشار زیبای شوی و دره زیبای کول خرسان که از زیبایی های شهر دزفول استان خوزستان هستند، دیدن می کنیم. دره کول خرسان یکی از وحشی ترین و خشن ترین طبیعت های ایران در دسته دره ها و تنگه هاست. گرداب کول خرسان از خطرناک ترین بخش های این دره محسوب می شود به همین خاطر پیش از هر چیز  توصیه می کنیم که این سفر را بدون راهنمای حرفه ای و مجوز دار و بدون تجهیزات و آمادگی بدنی قبلی به هیچ عنوان تجربه نکنید.

بهتر است درباره آبشار شوی تا کول خرسان بدانید...

دانستن این اطلاعات در سفر به آبشار شوی تا کول خرسان به شما کمک می کند

کول خرسان

کول خرسان یکی از دره های ایران است که در 25 کیلومتری دزفول در استان خوزستان واقع شده و در میان رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است. این دره حدود 20  کیلومتر پیاده روی بسیار پر فراز و نشیب را می طلبد تا به بخش های جذاب و ماجراجویانه اش برسید. دیواره های بلند، صخره های صیغل خورده رود خروشان دز که بخش هایی از آن در دره کول خرسان جاریست همگی بخشی از جذابیت های این دره محسوب می شوند.

کول خرسان در آخر به رودخانه دز می رسد و در نزدیکی این محل تلاقی، بخشی به نام چال کندی وجود دارد که در این نقطه عمق رودخانه و شدت خروش آن به حدی می رسد که خطر آفرین می گردد. این جریان آب بخشی را به وجود آورده که به آن گرداب مرگ می گویند و متاسفانه در سال های اخیر جان چندین گردشگر را گرفته است.

 

آبشار شوی دزفول | بزرگ ترین آبشار طبیعی خاورمیانه

آبشار شوی یکی از مناطق طبیعی بخش شهیون شهرستان دزفول است و به عنوان یکی از آثار طبیعی ایران به ثبت ملی رسیده است. این آبشار حوالی کوه سالن و 100 کیلومتری دزفول قرار گرفته و در فصل بهار از زیبایی خاصی برخوردار می شود.